BRAZIL
SCOTLAND
MOROCCO
NORWAY
ITALY
CHILE
CAMEROON
AUSTRIA
FRANCE
SOUTH AFRICA
SAUDI ARABIA
DENMARK
SPAIN
NIGERIA
PARAGUAY
BULGARIA
NETHERLANDS
BELGIUM
SOUTH KOREA
MEXICO
GERMANY
USA
YUGOSLAVIA
IRAN
ROMANIA
COLOMBIA
ENGLAND
TUNISIA
ARGENTINA
JAPAN
JAMAICA
CROATIA GRUPE
Sreda, 10. JUN A Brazil - Skotska 17:30 2:1 A Maroko - Norveska 21:00 2:2 Cetvrtak, 11. JUN B Italija - Cile 17:30 2:2 B Kamerun - Austrija 21:00 1:1 Petak, 12. JUN D Paragvaj - Bugarska 14:30 0:0 C S.Arabija - Danska 17:30 0:1 C Francuska - J.Afrika 21:00 3:0 Subota, 13. JUN D Spanija - Nigerija 14:30 2:3 E J.Koreja - Meksiko 17:30 1:3 E Holandija - Belgija 21:00 0:0 Nedelja, 14. JUN F Jugoslavija - Iran 17:30 1:0 H Argentina - Japan 14:30 1:0 H Jamajka - Hrvatska 21:00 1:3 Ponedeljak, 15. JUN G Engleska - Tunis 14:30 2:0 G Rumunija - Kolumbija 17:30 1:0 F Nemacka - Amerika 21:00 2:0 Utorak, 16. JUN A Skotska - Norveska 17:30 1:1 A Brazil - Maroko 21:00 3:0 Sreda, 17. JUN B Cile - Austrija 17:30 1:1 B Italija - Kamerun 21:00 3:0 Cetvrtak, 18. JUN C J.Afrika - Danska 17:30 1:1 C Francuska - S.Arabija 21:00 4:0 Petak, 19. JUN D Nigerija - Bugarska 17:30 1:0 D Spanija - Paragvaj 21:00 0:0 Subota, 20. JUN E Belgija - Meksiko 14:30 2:2 H Japan - Hrvatska 17:30 1:0 E Holandija - J.Koreja 21:00 5:0 Nedelja, 21. JUN H Argentina - Jamajka 14:30 5:0 F Nemacka - Jugoslavija 17:30 2:2 F Amerika - Iran 21:00 1:2 Ponedeljak, 22. JUN G Kolumbija - Tunis 17:30 1:0 G Rumunija - Engleska 21:00 2:1 Utorak, 23. JUN B Italija - Austrija 16:00 2:1 B Cile - Kamerun 16:00 1:1 A Brazil - Norveska 21:00 1:2 A Skotska - Maroko 21:00 0:3 Sreda, 24. JUN C J.Afrika - S.Arabija 16:00 2:2 C Francuska - Danska 16:00 2:1 D Nigerija - Paragvaj 21:00 1:3 D Spanija - Bugarska 21:00 6:1 Cetvrtak, 25. JUN E Holandija - Meksiko 16:00 2:2 E Belgija - J.Koreja 16:00 1:1 F Amerika - Jugoslavija 21:00 0:1 F Nemacka - Iran 21:00 2:0 Petak, 26. JUN H Japan - Jamajka 16:00 1:2 H Argentina - Hrvatska 16:00 1:2 G Kolumbija - Engleska 21:00 0:2 G Rumunija - Tunis 21:00 1:1 ---------------------------------- Osmina finala Subota, 27. JUN 1 Italija - Norveska 16:30 1:0 2 Brazil - Cile 21:00 4:1 Nedelja, 28. JUN 3 Francuska- Paragvaj 16:30 1:0 4 Nigerija - Danska 21:00 1:4 Ponedeljak, 29. JUN 5 Nemacka - Meksiko 16:30 2:1 6 Holandija - Jugoslavia 21:00 2:1 Utorak, 30. JUN 7 Rumunija - Hrvatska 16:30 0:1 8 Argentina - Engleska 21:00 4:3 (2:2) Slobodni dani Sreda, 1. JUL i Cetvrtak, 2. JUL --------------------------------------- Cetvrtina finala Petak, 3. JUL 1 Italija - Francuska 16:30 3:4 2 Brazil - Danska 21:00 3:2 Subota, 4. JUL 3 Holandija - Argentina 16:30 2:1 4 Nemacka - Hrvatska 21:00 0:3 Slobodni dani Nedelja, 5. JUL i Ponedeljak, 6. JUL ---------------------------------------- Polufinale Utorak, 7. JUL 1 Brazil - Holandija 21:00 4:2 (1:1) Sreda, 8. JUL 2 Francuska - Hrvatska 21:00 2:1 ---------------------------------------- Finale Subota, 11. JUL 1 Holandija - Hrvatska 21:00 1:2 Nedelja, 12. JUL 1 Brazil - Francuska 21:00 0:3 ----------------------------------------
Copyright 1998 shone. All rights reserved.